Bitkisel Hemoroid İlaçları
28 Ocak 2017
hemoroid-belirtileri-nelerdir
Basur Belirtileri
31 Ocak 2017

Bitkisel Hemoroid İlaç

basur-mayasıl-hemoroid

basur-mayasıl-hemoroid

Uzman Desteği Alın

Bitkisel Hemoroid İlaç

Bitkisel hemoroid ilaç, bitkisel hemoroid ilaçları, mayasıl bitkisel ilaç. Bitkisel hemoroid ilaç hakkında herşey burada.

Bitkisel hemoroid ilaç kullanılan bitkiler makalenin devamında yer almaktadır. Buradaki bitkiler uzman kişiler tarafından hazırlanan kürler şeklinde kullanılması faydalı olacaktır.

Bitkisel hemoroid ilacında kullanılan bitkiler.

Şifalı Bitkiler

Günlük : Antiseptik olmasından dolayı yaralarda etkili. (kaynak : medikaltedavi com)

Acı Kök : Sivilce, çıban, basur gibi ciltle ilgili rahatsızlıkları giderir, kan temizleyici olarak kullanılır. (kaynak : bilgilersitesi com)

Atkestanesi : Özellikle krem, merhem, tentür, jel kıvamına getirilerek cilde sürülerek kullanımında, cildin sivilcesiz, pürüzsüz bir görünüm almasına faydalıdır. Varis olan bölgelere sürüldüğünde varisin öncelikle ağrılarının geçmesinde akabinde görüntü olarak ortadan kalkmasına da faydalıdır. Antioksidan yönüyle damar hastalıklarına, hemoroit rahatsızlığına (basur), ödemlerin yok olmasına fayda sağlar. (kaynak : saglik im)

Halile : Sindirim sistemini düzenler. Damarı büzücü etkisi bulunur. Yaraların hızla iyileşmesi sağlar. (kaynak : faydalari com)

Sarısabır : Cilde, kırışıklıklara, yaralara ve basura faydalıdır. (kaynak : saglikvakti com)

Meşe Palamudu : Mikrop öldürücü ve kanama durdurucu etkisinden dolayı açık yaraların sarılmasında. Damarlar üzerindeki yatıştırıcı etkisinden dolayı basur gibi rahatsızlıklarda kulanılır. (kaynak : sagliksifa com)

Arpa : Arpa çözünmez diyet lifin zengin bir kaynağıdır. Yemeğinizde bulunan kaba yem miktarını arttırır bu da dışkıyı yumuşatır ve hacmini arttırır. Bu nedenle arpa tüketimi sindirim sağlığını geliştirir, kolon kanseri ve hemoroid riskini azaltır. (kaynak : bilgiustam com)

Sinirli Yaprak Otu : Deri kaşıntılarına iyi gelir. Araştırmalar sonucu bakteriler üzerine olan antibiyotik etkisi ispatlanmıştır. Uzmanlar her türlü yarayı, hatta yıllardır kapanmamış yaraları dahi kapatabilmekte olduğu belirtmektedirler. (kaynak : saglikvakti com)

Pırasa Tohumu : Kabızlığı giderir. Basur memeleri için faydalıdır. (kaynak : sifaverenbitkiler com)

Üzerlik : Basur problemlerine karşı faydalıdır. (kaynak : bitkicenter com)

Meşe Mazısı : Hafif kan dindirici ve mikrop öldürücü etkileri de vardır. Bu şekilde özellikle pamuk mazısı denilen bir tür yaraların üstüne sarılır. (kaynak : rizegazete com)

Civelek otu : Damarları daraltarak kanamayı durdurucu etkisi vardır. İç ve dış kanamaları durdurmakta oldukça faydalıdır. (kaynak : dogadansifaya blogspot com tr)

Tıbbi Papatya : Basura faydalıdır. (kaynak : sabah com tr)

Civanperçemi : Dolaşım sistemine fayda sağlar. Kan damarlarına iyi gelir. (kaynak : sifalibitkitedavisi com)

Bitkisel Hemoroid İlaç hakkında yazılmış makaleyi okudunuz. Bitkisel Hemoroid İlaç detaylı bilgiyi uzmanlarımızdan alabilirsiniz.

Uzman Desteği Alın

Comments are closed.