Hemoroid Tedavisinde Kullanılan Bitkiler

Hemoroid Nedir
Dış Hemoroid Bitkisel Tedavi
18 Ağustos 2017
Hemoroid Nedir
Hemoroid Nasıl Geçer
29 Eylül 2017

Hemoroid Tedavisinde Kullanılan Bitkiler

Uzman Desteği Alın

Hemoroid Tedavisinde Kullanılan Bitkiler

Hemoroid tedavisinde kullanılan bitkiler, basura bitkisel çözüm, basura kesin çözüm. Hemoroid tedavisinde kullanılan bitkiler hakkında.

Hemoroid tedavisinde kullanılan bitkiler hakkında yazılmış bilgi amaçlı makale. Hemoroid tedavisinde kullanılan bitkiler makalenin devamında yer almaktadır. Hemoroid tedavisinde kullanılan bitkiler hakkında bilgiden önce kısaca hemoroid hakkında bilgi verelim.

Hemoroid Sorunu Nedir

Hemoroid, anal kanalda dışkı kontrolüne yardımcı olan vasküler yapılardır. Bunlar şiştiği veya iltihaplandığı zaman patolojik hale veya basur memesi haline gelir. Fizyolojik durumdayken, arteryo-venöz kanallar ve bağ dokudan oluşan bir tampon görevi görürler.

Patolojik mayasılın semptomları görülen hemoroid tipine bağlıdır. İnternal basur genelde ağrısız rektal kanama ile görülürken, eksternal hemoroid bazı semptomlar. Veya tromboze durumdaysa anüs bölgesinde şiddetli ağrı ve şişlik oluşturabilir. Birçok insan anal-rektal bölge etrafında meydana gelen herhangi bir semptomu yanlış bir şekilde “hemoroid” olarak ifade etmektedir. Semptomların önemli nedenleri gözden kaçırılabilmektedir. Hemoroidin gerçek sebebi hala bilinmemekte, özellikle kabızlık olmak üzere intra-abdominal basıncı arttıran çok sayıda faktörün hemoroidin gelişmesinde rol oynadığına inanılmaktadır.

Hafif ve orta şiddetli hastalık için başlangıç tedavisi su düzeyini korumak için lif alımı ve oral sıvı alımının arttırılması. Ağrıyı dindirmek ve rahatlık sağlamak içinse NSAIDlerden oluşur. Semptomlar ciddiyse veya konservatif yollarla iyileştirilemiyorsa uygulanabilecek çok sayıda basit işlem vardır. Bu önlemleri uygulayarak iyileşemeyenler için cerrahi müdahaleye başvurulabilir. İnsanların neredeyse yarısı hayatının herhangi bir noktasında hemoroidle ilgili sorunlar yaşayabilir. Elde edilen sonuçlar genel olarak iyidir.

Hemoroid Tedavisi için Kullanılan Bitkiler

Pırasa Tohumu

Kabızlığı giderir. Basur memeleri için faydalıdır. (kaynak : sifaverenbitkiler com)

Civelek otu

Damarları daraltarak kanamayı durdurucu etkisi vardır. İç ve dış kanamaları durdurmakta oldukça faydalıdır. (kaynak : dogadansifaya blogspot com tr)

Arpa

Çözünmez diyet lifin zengin bir kaynağıdır. Yemeğinizde bulunan kaba yem miktarını arttırır bu da dışkıyı yumuşatır ve hacmini arttırır. Bu nedenle arpa tüketimi sindirim sağlığını geliştirir, kolon kanseri ve hemoroid riskini azaltır. (kaynak : bilgiustam com)

Meşe Palamudu

Mikrop öldürücü ve kanama durdurucu etkisinden dolayı açık yaraların sarılmasında. Damarlar üzerindeki yatıştırıcı etkisinden dolayı basur gibi rahatsızlıklarda kulanılır. (kaynak : sagliksifa com)

Sarısabır

Cilde, kırışıklıklara, yaralara ve basura faydalıdır. (kaynak : saglikvakti com)

At Kestanesi

Özellikle krem, merhem, tentür, jel kıvamına getirilerek cilde sürülerek kullanımında, cildin sivilcesiz, pürüzsüz bir görünüm almasına faydalıdır. Varis olan bölgelere sürüldüğünde varisin öncelikle ağrılarının geçmesinde akabinde görüntü olarak ortadan kalkmasına da faydalıdır. Antioksidan yönüyle damar hastalıklarına, hemoroit rahatsızlığına (basur), ödemlerin yok olmasına fayda sağlar. (kaynak : saglik im)

Acı Kök

Sivilce, çıban, basur gibi ciltle ilgili rahatsızlıkları giderir, kan temizleyici olarak kullanılır. (kaynak : bilgilersitesi com)

Günlük

Antiseptik olmasından dolayı yaralarda etkili. (kaynak : medikaltedavi com)

Tıbbi Papatya

Basura faydalıdır. (kaynak : sabah com tr)

Civanperçemi

Dolaşım sistemine fayda sağlar. Kan damarlarına iyi gelir. (kaynak : sifalibitkitedavisi com)

Meşe Mazısı

Hafif kan dindirici ve mikrop öldürücü etkileri de vardır. Bu şekilde özellikle pamuk mazısı denilen bir tür yaraların üstüne sarılır. (kaynak : rizegazete com)

Üzerlik

Basur problemlerine karşı faydalıdır. (kaynak : bitkicenter com)

Sinirli Yaprak Otu

Deri kaşıntılarına iyi gelir. Araştırmalar sonucu bakteriler üzerine olan antibiyotik etkisi ispatlanmıştır. Uzmanlar her türlü yarayı, hatta yıllardır kapanmamış yaraları dahi kapatabilmekte olduğu belirtmektedirler. (kaynak : saglikvakti com)

Uzman Desteği Alın

Comments are closed.