Hemoroid Nedir
Hemoroid Nasıl Geçer
29 Eylül 2017

Hemoroide Kesin Çözüm

basur-mayasıl-hemoroid

basur-mayasıl-hemoroid

Uzman Desteği Alın

Hemoroide Kesin Çözüm

Hemoroide kesin çözüm, hemoroid ağrısına ne iyi gelir, hemoroid nasıl geçer, Hemoroide iyi gelen bitkiler. Hemoroide kesin çözüm hakkında yazılmış makale.

Hemoroide kesin çözüm cevap olarak yazılmış bilgi amaçlı makaleyi okumaktasınız. Bu makalede yer alan bilgiler kaynak gösterilerek sitemizde yer almaktadır. Önemli olan bu bitkiler ile hazırlanmış kürleri kullanmaktır. Bu sayede tedavi kısa sürede ve etkili olacaktır.

Hemoroid Çözüm için Kullanılan Bitkiler

Bu bitkiler kaynak gösterilerek sitemizde yer almaktadır. Bu bitkiler tek başına değil kür olarak kullanılmaları bizce daha etkili olacaktır.

Meşe Palamudu : Mikrop öldürücü ve kanama durdurucu etkisinden dolayı açık yaraların sarılmasında. Damarlar üzerindeki yatıştırıcı etkisinden dolayı basur gibi rahatsızlıklarda kullanılır. (kaynak : sagliksifa com)

Günlük : Antiseptik olmasından dolayı yaralarda etkili. (kaynak : medikaltedavi com)

At Kestanesi : Özellikle krem, merhem, tentür, jel kıvamına getirilerek cilde sürülerek kullanımında, cildin sivilcesiz, pürüzsüz bir görünüm almasına faydalıdır. Varis olan bölgelere sürüldüğünde varisin öncelikle ağrılarının geçmesinde akabinde görüntü olarak ortadan kalkmasına da faydalıdır. Antioksidan yönüyle damar hastalıklarına, hemoroit rahatsızlığına (basur), ödemlerin yok olmasına fayda sağlar. (kaynak : saglik im)

Acı Kök : Sivilce, çıban, basur gibi ciltle ilgili rahatsızlıkları giderir, kan temizleyici olarak kullanılır. (kaynak : bilgilersitesi com)

Sarı Sabır : Cilde, kırışıklıklara, yaralara ve basura faydalıdır. (kaynak : saglikvakti com)

Arpa : Arpa çözünmez diyet lifin zengin bir kaynağıdır. Yemeğinizde bulunan kaba yem miktarını arttırır bu da dışkıyı yumuşatır ve hacmini arttırır. Bu nedenle arpa tüketimi sindirim sağlığını geliştirir, kolon kanseri ve hemoroid riskini azaltır. (kaynak : bilgiustam com)

Sinirli Yaprak Otu : Deri kaşıntılarına iyi gelir. Araştırmalar sonucu bakteriler üzerine olan antibiyotik etkisi ispatlanmıştır. Uzmanlar her türlü yarayı, hatta yıllardır kapanmamış yaraları dahi kapatabilmekte olduğu belirtmektedirler. (kaynak : saglikvakti com)

Halile : Sindirim sistemini düzenler. Damarı büzücü etkisi bulunur. Yaraların hızla iyileşmesi sağlar. (kaynak : faydalari com)

Meşe Mazısı : Hafif kan dindirici ve mikrop öldürücü etkileri de vardır. Bu şekilde özellikle pamuk mazısı denilen bir tür yaraların üstüne sarılır. (kaynak : rizegazete com)

Üzerlik : Basur problemlerine karşı faydalıdır. (kaynak : bitkicenter com)

Civelek Otu : Damarları daraltarak kanamayı durdurucu etkisi vardır. İç ve dış kanamaları durdurmakta oldukça faydalıdır. (kaynak : dogadansifaya blogspot com tr)

Civan Perçemi : Dolaşım sistemine fayda sağlar. Kan damarlarına iyi gelir. (kaynak : sifalibitkitedavisi com)

Tıbbi Papatya : Basura faydalıdır. (kaynak : sabah com tr)

Pırasa Tohumu : Kabızlığı giderir. Basur memeleri için faydalıdır. (kaynak : sifaverenbitkiler com)

Hemoroide kesin çözüm sorusuna cevap olarak yazılmış makaleyi okudunuz. Hemoroide kesin çözüm hakkında detaylı bilgi için bize ulaşabilirisiniz. Hemoroid bitkisel tedavi yöntemleri hakkında sitemizde yazan diğer makaleleri okuyabilirsiniz.

Uzman Desteği Alın

Comments are closed.