Hemoroid İlacı
Hemoroide İyi Gelen İlaç
28 Ocak 2017
Bitkisel Hemoroid İlaçları
28 Ocak 2017

Hemoroide İyi Gelen İlaçlar

basur-mayasıl-hemoroid

basur-mayasıl-hemoroid

Uzman Desteği Alın

Hemoroide İyi Gelen İlaçlar

Hemoroide İyi Gelen İlaç, Hemoroide İyi Gelen İlaçlar, Hemoroide İyi Gelen Bitkisel İlaçlar. Hemoroide İyi Gelen İlaçlar Hakkında Merak Ettikleriniz.

Hemoroide iyi gelen ilaçlar hakkında yazılmış makale. Bu makalede hemoroid hastalığına iyi gelecek ilaçlar anlatılmaktadır makaleyi inceleyerek bu ilaçlar hakkında bilgiye sahip olabilirsiniz.

Hemoroide iyi gelen ilaçları iki ana başlıkta inceleyebiliriz bunların ilki kimyasal ilaçlardır. Kimyasal ilaçlar ise üç formda üretilmektedir.

Kimyasal Hemoroid İlaçlar

Ağızdan Alınan Hemoroid İlaçlar

Doxium Tablet : Daha çok mikrodolaşımı düzenleyerek toplar damar dönüşünü rahatlatır böylece basurdan kaynaklanan rahatsızlıklar geriler. Hamilelik dışında önemli yan etkisi yoktur. Şikayetin derecesine göre günde 1-3 tablet alınır.

Daflon Tablet : Makat bölgesindeki toplar damarları kısmen daraltarak ağrı,şişlik ve kanamayı azaltır. Önemli bir yan etkisi yoktur sürekli kullanımda günde 2 tablet, şikayetin çok arttığı dönemlerde günde 4-6 tablet alınır.

Ceravita Kapsül : Toplar damarları büzerek şişliğin azalmasını,ağrıyı azaltır.Barsakları düzenleyerek rahat dışkılama sağlar. Bilinen yan etkisi yoktur ve hamilelerde güvenle kullanabilir. Şikayetlerin şiddetlendiği dönemde günde 4 kapsül alınarak kısa sürede rahatlık sağlanır. Hemoroitin daha sakin dönemlerinde günde 2 kapsül yeterlidir.

Bazı Ağrı Kesiciler : Ağrının yoğun olduğu dönemde ağrıyı azaltmak için kullanılır ve türü önemsizdir.

Krem Formunda Hemoroid İlaçlar

Hedensa Pomat : İçerdiği maddeler bölgesel olarak ağrıyı ve şişliği azaltır, mentol serinlik hissi vererk rahatlatır. Hem dışarı hemde kanülle anüs içine sıkılarak uygulanır.

Anestol : Makat çatlağı, boğulmuş basur, cilt yanığı gibi ağrılı her durumda kullanılabilir. İçindeki bölgesel uyuşukluk sağlayan maddeler sayesinde ağrıyı azaltır. Sadece dış kısma sürülür.

Hemoralgine Pomat : İçerdiği uyuşturucuyla ağrıyı, damar büzücülerle kanamayı azaltır, dışarı ve kanülle anüs iç kısmına günde iki defa uygulanabilir.

Kortos Krem : İçerdiği kortizon sayesinde şişlik ve kaşıntıyı azaltır, kortizonun ciltte yapabileceği başka sorunlar sebebiyle uzun süre kullanılmamalıdır. Günde iki defa uygulanabilir.

Procto-Glivenol Krem : İçerdiği bölgesel uyuşturucuyla ağrıyı azaltır, şişlik ve kaşıntıyı azaltan maddeler şikayetlere iyi gelir. Belirgin yan etkisi yoktur. Günde iki defa uygulanabilir.

Proctolog Krem : Kaşıntı ve şişilk hissini azaltabilir kortizon içermediğinden belirgin yan etki oluşturmadan uzun süre kullanılabilir. Günde iki defa uygulanabilir.

Fitil Formunda Hemoroid İlaçlar

Kortos Fitil (supozituvar) : İçerdiği kortizon sayesinde şişlik ve kaşıntıyı azaltır, kortizonun ciltte yapabileceği başka sorunlar sebebiyle uzun süre kullanılmamalıdır. Günde iki defa uygulanabilir.

Procto-Glivenol (supozituvar) : İçerdiği bölgesel uyuşturucuyla ağrıyı azaltır, şişlik ve kaşıntıyı azaltan maddeler şikayetlere iyi gelir. Belirgin yan etkisi yoktur.Günde iki defa uygulanabilir.

Proctolog (supozituvar) : Kaşıntı ve şişilk hissini azaltabilir kortizon içermediğinden belirgin yan etki oluşturmadan uzun süre kullanılabilir. Günde iki defa uygulanabilir.

Bitkisel Hemoroid İlaçlar

Atkestanesi : Özellikle krem, merhem, tentür, jel kıvamına getirilerek cilde sürülerek kullanımında, cildin sivilcesiz, pürüzsüz bir görünüm almasına faydalıdır. Varis olan bölgelere sürüldüğünde varisin öncelikle ağrılarının geçmesinde akabinde görüntü olarak ortadan kalkmasına da faydalıdır. Antioksidan yönüyle damar hastalıklarına, hemoroit rahatsızlığına (basur), ödemlerin yok olmasına fayda sağlar. (kaynak : saglik im)

Sarısabır : Cilde, kırışıklıklara, yaralara ve basura faydalıdır. (kaynak : saglikvakti com)

Acı Kök : Sivilce, çıban, basur gibi ciltle ilgili rahatsızlıkları giderir, kan temizleyici olarak kullanılır. (kaynak : bilgilersitesi com)

Halile : Sindirim sistemini düzenler. Damarı büzücü etkisi bulunur. Yaraların hızla iyileşmesi sağlar. (kaynak : faydalari com)

Günlük : Antiseptik olmasından dolayı yaralarda etkili. (kaynak : medikaltedavi com)

Arpa : Arpa çözünmez diyet lifin zengin bir kaynağıdır. Yemeğinizde bulunan kaba yem miktarını arttırır bu da dışkıyı yumuşatır ve hacmini arttırır. Bu nedenle arpa tüketimi sindirim sağlığını geliştirir, kolon kanseri ve hemoroid riskini azaltır. (kaynak : bilgiustam com)

Meşe Palamudu : Mikrop öldürücü ve kanama durdurucu etkisinden dolayı açık yaraların sarılmasında. Damarlar üzerindeki yatıştırıcı etkisinden dolayı basur gibi rahatsızlıklarda kulanılır. (kaynak : sagliksifa com)

Üzerlik : Basur problemlerine karşı faydalıdır. (kaynak : bitkicenter com)

Sinirli Yaprak Otu : Deri kaşıntılarına iyi gelir. Araştırmalar sonucu bakteriler üzerine olan antibiyotik etkisi ispatlanmıştır. Uzmanlar her türlü yarayı, hatta yıllardır kapanmamış yaraları dahi kapatabilmekte olduğu belirtmektedirler. (kaynak : saglikvakti com)

Pırasa Tohumu : Kabızlığı giderir. Basur memeleri için faydalıdır. (kaynak : sifaverenbitkiler com)

Civelek otu : Damarları daraltarak kanamayı durdurucu etkisi vardır. İç ve dış kanamaları durdurmakta oldukça faydalıdır. (kaynak : dogadansifaya blogspot com tr)

Meşe Mazısı : Hafif kan dindirici ve mikrop öldürücü etkileri de vardır. Bu şekilde özellikle pamuk mazısı denilen bir tür yaraların üstüne sarılır. (kaynak : rizegazete com)

Tıbbi Papatya : Basura faydalıdır. (kaynak : sabah com tr)

Civanperçemi : Dolaşım sistemine fayda sağlar. Kan damarlarına iyi gelir. (kaynak : sifalibitkitedavisi com)

Hemoroide İyi Gelen İlaçlar hakkında yazılmış makaleyi okudunuz. Hemoroide İyi Gelen İlaçlar hakkında detaylı bilgi için bize ulaşın. Hemoroide İyi Gelen İlaçlar için uzman hekime danışın.

Uzman Desteği Alın

Comments are closed.