Hemoroid Bitkisel Tedavisi Ahmet Maranki
10 Temmuz 2017
İbrahim Saraçoğlu Hemoroid Kürü
18 Ağustos 2017

Ahmet Maranki Hemoroid Zeytinyağı

Uzman Desteği Alın

Ahmet Maranki Hemoroid Zeytinyağı

Ahmet Maranki hemoroid zeytinyağı, basura zeytinyağı sürmek, zeytinyağı basuru geçirir mi, hemoroid için zeytinyağı mucizesi.

Ahmet Maranki hemoroid zeytinyağı tavsiyesi hakkında yazılmış bilgi amaçlı makale. Ahmet Maranki hemoroid zeytinyağı tavisyesi kürü makalenin devamında yer almaktadır. Ahmet Maranki hemoroid zeytinyağı makalesi bilgi amaçlı yazılmıştır. Sitemizin Ahmet Maranki ile ticari bir bağı yoktur.

Ahmet Maranki Hemoroid İçin Şifalı Bitkiler

Prof. Dr. Ahmet Maranki, hemoroidin yanlış beslenme sonucunda oluştuğuna dikkati çekiyor ve tüm acı baharatların hemoroid için zararlı etkileri olduğundan bahsediyor.

Hemoroid tedavisinde faydalı baharatlar ise şunlar : Safran, nane, biberiye, dereotu, tarçın, kişniş, kakule ve gülsuyu.

Ahmet Maranki’nin basur tedavisi için önerdiği bitki kürleri ise şunlar :

Prof. Dr. Ahmet Maranki Basur İçin Bitkisel Tavsiyeler

Hemoroid için Çobançantası

4 tatlı kaşığı çobançantası, 4 bardak soğuk içine atılır ve bu karışım 8 saat kadar bekletilir. Bekletilen karışım 1 gün içerisinde tüketilmelidir. Ayrıca çobançantası kaynatılır ve bu su ile basur yıkanır.

Hemoroid için Semizotu

Semizotu lapa haline getirilir. Lapa haline getirilen semizotu basur üzerine konulur ve bir süre bekletilir.

Hemoroid için Siyah Üzüm Yaprağı

1 bardak kaynar suyun içine 10 gram siyah üzüm yaprağı konulur ve 10 dakika demlenmesi için beklenir. Bu kürden günde 2 bardak hazırlanıp içilir.

Hemoroid İçin Zeytinyağı

Saf zeytinyağı ısıtılır. Sabahları bu ısıtılan zeytinyağından aç karnına 50 gram kadar içilir. Zeytinyağı kürüne birkaç gün devam edilir.

Hemoroid İçin Maydanoz

1 bardak kaynar su içine 1 tutam ince doğranmış maydonoz ilave edilir ve bu karışım 5-10 dakika boyunca kaynatılır. Kaynayan maydanoz kürü 20 dakika demlenmesi için bekletilir. Sonra bu kür ile hemoroitli bölge bolca ıslatılır.

BitkiselTedavim’in Basur İçin Tavsiye Ettiği Bitkiler

Meşe Palamudu : Mikrop öldürücü ve kanama durdurucu etkisinden dolayı açık yaraların sarılmasında. Damarlar üzerindeki yatıştırıcı etkisinden dolayı basur gibi rahatsızlıklarda kulanılır. (kaynak : sagliksifa com)

Sarısabır : Cilde, kırışıklıklara, yaralara ve basura faydalıdır. (kaynak : saglikvakti com)

At Kestanesi : Özellikle krem, merhem, tentür, jel kıvamına getirilerek cilde sürülerek kullanımında, cildin sivilcesiz, pürüzsüz bir görünüm almasına faydalıdır. Varis olan bölgelere sürüldüğünde varisin öncelikle ağrılarının geçmesinde akabinde görüntü olarak ortadan kalkmasına da faydalıdır. Antioksidan yönüyle damar hastalıklarına, hemoroit rahatsızlığına (basur), ödemlerin yok olmasına fayda sağlar. (kaynak : saglik im)

Acı Kök : Sivilce, çıban, basur gibi ciltle ilgili rahatsızlıkları giderir, kan temizleyici olarak kullanılır. (kaynak : bilgilersitesi com)

Günlük : Antiseptik olmasından dolayı yaralarda etkili. (kaynak : medikaltedavi com)

Üzerlik : Basur problemlerine karşı faydalıdır. (kaynak : bitkicenter com)

Tıbbi Papatya : Basura faydalıdır. (kaynak : sabah com tr)

Pırasa Tohumu : Kabızlığı giderir. Basur memeleri için faydalıdır. (kaynak : sifaverenbitkiler com)

Arpa : Çözünmez diyet lifin zengin bir kaynağıdır. Yemeğinizde bulunan kaba yem miktarını arttırır bu da dışkıyı yumuşatır ve hacmini arttırır. Bu nedenle arpa tüketimi sindirim sağlığını geliştirir, kolon kanseri ve hemoroid riskini azaltır. (kaynak : bilgiustam com)

Civelek otu : Damarları daraltarak kanamayı durdurucu etkisi vardır. İç ve dış kanamaları durdurmakta oldukça faydalıdır. (kaynak : dogadansifaya blogspot com tr)

Meşe Mazısı : Hafif kan dindirici ve mikrop öldürücü etkileri de vardır. Bu şekilde özellikle pamuk mazısı denilen bir tür yaraların üstüne sarılır. (kaynak : rizegazete com)

Sinirli Yaprak Otu : Deri kaşıntılarına iyi gelir. Araştırmalar sonucu bakteriler üzerine olan antibiyotik etkisi ispatlanmıştır. Uzmanlar her türlü yarayı, hatta yıllardır kapanmamış yaraları dahi kapatabilmekte olduğu belirtmektedirler. (kaynak : saglikvakti com)

Civanperçemi : Dolaşım sistemine fayda sağlar. Kan damarlarına iyi gelir. (kaynak : sifalibitkitedavisi com)

Uzman Desteği Alın

Comments are closed.