Hemoroid Bitkisel Tedavisi Ahmet Maranki

Hemoroid Bitkisel Çözüm
15 Haziran 2017
Ahmet Maranki Hemoroid Zeytinyağı
10 Temmuz 2017

Hemoroid Bitkisel Tedavisi Ahmet Maranki

Uzman Desteği Alın

Hemoroid Bitkisel Tedavisi Ahmet Maranki

Hemoroid bitkisel tedavisi ahmet maranki, Ahmet Maranki hemoroid zeytinyağı, Maranki hemoroid kremi. Hemoroid bitkisel tedavisi Ahmet Maranki.

Hemoroid bitkisel tedavisi Ahmet Maranki tavsiyeleri hakkında yazılmış bilgi amaçlı makale. Hemoroid bitkisel tedavisi Ahmet Maranki bir kaynaktan alınarak sitemizde yayınlanmaktadır. Hemoroid bitkisel tedavisi Ahmet Maranki tavsiyeleri makalede yer almaktaıdr.

Ahmet Maranki Hemoroid Basur İçin Şifalı Bitkiler

Prof. Dr. Ahmet Maranki, hemoroidin yanlış beslenme sonucunda oluştuğuna dikkati çekiyor ve tüm acı baharatların hemoroid için zararlı etkileri olduğundan bahsediyor. Basur tedavisinde faydalı baharatlar ise şunlar: safran, nane, biberiye, dereotu, tarçın, kişniş, kakule ve gülsuyu. Ahmet Maranki’nin basur tedavisi için önerdiği bitki kürleri ise şunlar:

Prof. Dr. Ahmet Maranki Hemoroid İçin Bitkisel Tavsiyeler

Hemoroid İçin Zeytinyağı Kürü

Saf zeytinyağı ısıtılır. Sabahları bu ısıtılan zeytinyağından aç karnına 50 gram kadar içilir. Zeytinyağı kürüne birkaç gün devam edilir.

Hemoroid için Siyah Üzüm Yaprağı Kürü

1 bardak kaynar suyun içine 10 gram siyah üzüm yaprağı konulur ve 10 dakika demlenmesi için beklenir. Bu kürden günde 2 bardak hazırlanıp içilir.

Hemoroid için Semizotu Kürü

Semizotu lapa haline getirilir. Lapa haline getirilen semizotu basur üzerine konulur ve bir süre bekletilir.

Hemoroid İçin Maydanoz Kürü

1 bardak kaynar su içine 1 tutam ince doğranmış maydonoz ilave edilir ve bu karışım 5-10 dakika boyunca kaynatılır. Kaynayan maydanoz kürü 20 dakika demlenmesi için bekletilir. Sonra bu kür ile hemoroitli bölge bolca ıslatılır.

Hemoroid için Çobançantası Kürü

4 tatlı kaşığı çobançantası, 4 bardak soğuk içine atılır ve bu karışım 8 saat kadar bekletilir. Bekletilen karışım 1 gün içerisinde tüketilmelidir. Ayrıca çobançantası kaynatılır ve bu su ile basur yıkanır.

BitkiselTedavim’in Hemoroid İçin Tavsiye Ettiği Bitkiler

At Kestanesi : Özellikle krem, merhem, tentür, jel kıvamına getirilerek cilde sürülerek kullanımında, cildin sivilcesiz, pürüzsüz bir görünüm almasına faydalıdır. Varis olan bölgelere sürüldüğünde varisin öncelikle ağrılarının geçmesinde akabinde görüntü olarak ortadan kalkmasına da faydalıdır. Antioksidan yönüyle damar hastalıklarına, hemoroit rahatsızlığına (basur), ödemlerin yok olmasına fayda sağlar. (kaynak : saglik im)

Meşe Palamudu : Mikrop öldürücü ve kanama durdurucu etkisinden dolayı açık yaraların sarılmasında. Damarlar üzerindeki yatıştırıcı etkisinden dolayı basur gibi rahatsızlıklarda kulanılır. (kaynak : sagliksifa com)

Sarısabır : Cilde, kırışıklıklara, yaralara ve basura faydalıdır. (kaynak : saglikvakti com)

Üzerlik : Basur problemlerine karşı faydalıdır. (kaynak : bitkicenter com)

Acı Kök : Sivilce, çıban, basur gibi ciltle ilgili rahatsızlıkları giderir, kan temizleyici olarak kullanılır. (kaynak : bilgilersitesi com)

Günlük : Antiseptik olmasından dolayı yaralarda etkili. (kaynak : medikaltedavi com)

Tıbbi Papatya : Basura faydalıdır. (kaynak : sabah com tr)

Civelek otu : Damarları daraltarak kanamayı durdurucu etkisi vardır. İç ve dış kanamaları durdurmakta oldukça faydalıdır. (kaynak : dogadansifaya blogspot com tr)

Pırasa Tohumu : Kabızlığı giderir. Basur memeleri için faydalıdır. (kaynak : sifaverenbitkiler com)

Arpa : Çözünmez diyet lifin zengin bir kaynağıdır. Yemeğinizde bulunan kaba yem miktarını arttırır bu da dışkıyı yumuşatır ve hacmini arttırır. Bu nedenle arpa tüketimi sindirim sağlığını geliştirir, kolon kanseri ve hemoroid riskini azaltır. (kaynak : bilgiustam com)

Sinirli Yaprak Otu : Deri kaşıntılarına iyi gelir. Araştırmalar sonucu bakteriler üzerine olan antibiyotik etkisi ispatlanmıştır. Uzmanlar her türlü yarayı, hatta yıllardır kapanmamış yaraları dahi kapatabilmekte olduğu belirtmektedirler. (kaynak : saglikvakti com)

Meşe Mazısı : Hafif kan dindirici ve mikrop öldürücü etkileri de vardır. Bu şekilde özellikle pamuk mazısı denilen bir tür yaraların üstüne sarılır. (kaynak : rizegazete com)

Civanperçemi : Dolaşım sistemine fayda sağlar. Kan damarlarına iyi gelir. (kaynak : sifalibitkitedavisi com)

Uzman Desteği Alın

Comments are closed.