Hemoroid Tedavisi İbrahim Saraçoğlu
24 Şubat 2017
basur-mayasıl-hemoroid
Hemoroid Tedavisinde Bitkisel İlaçlar
24 Şubat 2017

Hemoroid Bitkisel Tedavi Yöntemleri

basur-mayasıl-hemoroid

basur-mayasıl-hemoroid

Uzman Desteği Alın

Hemoroid Bitkisel Tedavi Yöntemleri

Hemoroid bitkisel tedavi yöntemleri, dış hemoroid bitkisel tedavi, hemoroid tedavisinde kullanılan bitkiler. Hemoroid bitkisel tedavi yöntemleri hakkında.

Hemoroid bitkisel tedavi yöntemleri hakkında yazılmış bilgi amaçlı makale. Hemoroid bitkisel tedavi yöntemleri makalesinde, hemoroid tedavisinde kullanılan bitkiler anlatılmaktadır. Bu bitkiler uzmanlar tarafından hazırlanan kürler şeklinde kullanılmaktadır.

Hemoroid Tedavisinde Kullanılan Bitkiler

Bu bitkiler kayanak gösterilerek sitemizde yer almaktadır. Bu bitkiler tek başına değil kür olarak kullanılmaları bizce daha etkili olacaktır.

Atkestanesi

Özellikle krem, merhem, tentür, jel kıvamına getirilerek cilde sürülerek kullanımında, cildin sivilcesiz, pürüzsüz bir görünüm almasına faydalıdır. Varis olan bölgelere sürüldüğünde varisin öncelikle ağrılarının geçmesinde akabinde görüntü olarak ortadan kalkmasına da faydalıdır. Antioksidan yönüyle damar hastalıklarına, hemoroit rahatsızlığına (basur), ödemlerin yok olmasına fayda sağlar. (kaynak : saglik im)

Günlük

Antiseptik olmasından dolayı yaralarda etkili. (kaynak : medikaltedavi com)

Meşe Palamudu

Mikrop öldürücü ve kanama durdurucu etkisinden dolayı açık yaraların sarılmasında. Damarlar üzerindeki yatıştırıcı etkisinden dolayı basur gibi rahatsızlıklarda kulanılır. (kaynak : sagliksifa com)

Acı Kök

Sivilce, çıban, basur gibi ciltle ilgili rahatsızlıkları giderir, kan temizleyici olarak kullanılır. (kaynak : bilgilersitesi com)

Halile

Sindirim sistemini düzenler. Damarı büzücü etkisi bulunur. Yaraların hızla iyileşmesi sağlar. (kaynak : faydalari com)

Sarısabır

Cilde, kırışıklıklara, yaralara ve basura faydalıdır. (kaynak : saglikvakti com)

Arpa

Arpa çözünmez diyet lifin zengin bir kaynağıdır. Yemeğinizde bulunan kaba yem miktarını arttırır bu da dışkıyı yumuşatır ve hacmini arttırır. Bu nedenle arpa tüketimi sindirim sağlığını geliştirir, kolon kanseri ve hemoroid riskini azaltır. (kaynak : bilgiustam com)

Sinirli Yaprak Otu

Deri kaşıntılarına iyi gelir. Araştırmalar sonucu bakteriler üzerine olan antibiyotik etkisi ispatlanmıştır. Uzmanlar her türlü yarayı, hatta yıllardır kapanmamış yaraları dahi kapatabilmekte olduğu belirtmektedirler. (kaynak : saglikvakti com)

Üzerlik

Basur problemlerine karşı faydalıdır. (kaynak : bitkicenter com)

Pırasa Tohumu

Kabızlığı giderir. Basur memeleri için faydalıdır. (kaynak : sifaverenbitkiler com)

Meşe Mazısı

Hafif kan dindirici ve mikrop öldürücü etkileri de vardır. Bu şekilde özellikle pamuk mazısı denilen bir tür yaraların üstüne sarılır. (kaynak : rizegazete com)

Civelek otu

Damarları daraltarak kanamayı durdurucu etkisi vardır. İç ve dış kanamaları durdurmakta oldukça faydalıdır. (kaynak : dogadansifaya blogspot com tr)

Tıbbi Papatya

Basura faydalıdır. (kaynak : sabah com tr)

Civanperçemi

Dolaşım sistemine fayda sağlar. Kan damarlarına iyi gelir. (kaynak : sifalibitkitedavisi com)

Hemoroid bitkisel tedavi yöntemleri hakkında yazılmış makaleyi okudunuz. Hemoroid bitkisel tedavi yöntemleri hakkında detaylı bilgi için bize ulaşabilirisiniz. Hemoroid bitkisel tedavi yöntemleri hakkında setemizde yazan diğer makaleleri okuyabilirsiniz.

Uzman Desteği Alın

Comments are closed.