Hemoroid Tedavisinde Bitkisel İlaçlar

basur-mayasıl-hemoroid
Hemoroid Bitkisel Tedavi Yöntemleri
24 Şubat 2017
Hemoroide İyi Gelen Bitkiler
24 Şubat 2017

Hemoroid Tedavisinde Bitkisel İlaçlar

basur-mayasıl-hemoroid

basur-mayasıl-hemoroid

Uzman Desteği Alın

Hemoroid Tedavisinde Bitkisel İlaçlar

Hemoroid Tedavisinde Bitkisel İlaçlar, hemoroid bitkisel tedavi yöntemleri, hemoroide kesin çözüm. Hemoroid tedavisinde bitkisel ilaçlar hakkında makale.

Hemoroid Tedavisinde Bitkisel İlaçlar hakkında yazılmış bilgi amaçlı makale. Bu bitkiler yüz yıllardır hemoroid tedavisinde kullanılmaktadır.

Bitkisel Hemoroid İlaçları

Bitkisel ve doğal ürünler ile üretilen ilaçlar üçe ayrılır. Bunlar kapsüller, şuruplar ve kremlerdir. Bitkisel hemoroid ilaçlarıda aynı şekilde 3 bölümdür. Hemoroid kremi, kapsülü ve hemoroid şurubu dur. Bu ürünlerin ana özelliği aynı etken bitkilerden üretilmeleridir. Makalenin devamında bu bitkileri ve faydalarını göreceksiniz.

Hemoroid Tedavisinde Kullanılan Bitkiler

Bu bitkiler kayanak gösterilerek sitemizde yer almaktadır. Bu bitkiler tek başına değil kür olarak kullanılmaları bizce daha etkili olacaktır.

Meşe Palamudu

Meşe Palamudu, mikrop öldürücü ve kanama durdurucu etkisinden dolayı açık yaraların sarılmasında. Damarlar üzerindeki yatıştırıcı etkisinden dolayı basur gibi rahatsızlıklarda kulanılır. (kaynak : sagliksifa com)

Atkestanesi

Atkestanesi, Özellikle krem, merhem, tentür, jel kıvamına getirilerek cilde sürülerek kullanımında, cildin sivilcesiz, pürüzsüz bir görünüm almasına faydalıdır. Varis olan bölgelere sürüldüğünde varisin öncelikle ağrılarının geçmesinde akabinde görüntü olarak ortadan kalkmasına da faydalıdır. Antioksidan yönüyle damar hastalıklarına, hemoroit rahatsızlığına (basur), ödemlerin yok olmasına fayda sağlar. (kaynak : saglik im)

Günlük

Günlük, antiseptik olmasından dolayı yaralarda etkili. (kaynak : medikaltedavi com)

Halile

Halile, sindirim sistemini düzenler. Damarı büzücü etkisi bulunur. Yaraların hızla iyileşmesi sağlar. (kaynak : faydalari com)

Acı Kök

Acı kök, sivilce, çıban, basur gibi ciltle ilgili rahatsızlıkları giderir, kan temizleyici olarak kullanılır. (kaynak : bilgilersitesi com)

Sarısabır

Sarısabır, cilde, kırışıklıklara, yaralara ve basura faydalıdır. (kaynak : saglikvakti com)

Arpa

Arpa, çözünmez diyet lifin zengin bir kaynağıdır. Yemeğinizde bulunan kaba yem miktarını arttırır bu da dışkıyı yumuşatır ve hacmini arttırır. Bu nedenle arpa tüketimi sindirim sağlığını geliştirir, kolon kanseri ve hemoroid riskini azaltır. (kaynak : bilgiustam com)

Sinirli Yaprak Otu

Sinirli yaprak otu, deri kaşıntılarına iyi gelir. Araştırmalar sonucu bakteriler üzerine olan antibiyotik etkisi ispatlanmıştır. Uzmanlar her türlü yarayı, hatta yıllardır kapanmamış yaraları dahi kapatabilmekte olduğu belirtmektedirler. (kaynak : saglikvakti com)

Pırasa Tohumu

Pırasa tohumu, kabızlığı giderir. Basur memeleri için faydalıdır. (kaynak : sifaverenbitkiler com)

Meşe Mazısı

Meşe mazısı, hafif kan dindirici ve mikrop öldürücü etkileri de vardır. Bu şekilde özellikle pamuk mazısı denilen bir tür yaraların üstüne sarılır. (kaynak : rizegazete com)

Üzerlik

Üzerlik, basur problemlerine karşı faydalıdır. (kaynak : bitkicenter com)

Civelek otu

Civelek otu, damarları daraltarak kanamayı durdurucu etkisi vardır. İç ve dış kanamaları durdurmakta oldukça faydalıdır. (kaynak : dogadansifaya blogspot com tr)

Civanperçemi

Civanperçemi, dolaşım sistemine fayda sağlar. Kan damarlarına iyi gelir. (kaynak : sifalibitkitedavisi com)

Tıbbi Papatya

Tıbbi papatya, basura faydalıdır. (kaynak : sabah com tr)
Hemoroid Tedavisinde Bitkisel İlaçlar hakkında yazılmış makaleyi okudunuz. Hemoroid Tedavisinde Bitkisel İlaçlar hakkında detaylı bilgi için bize ulaşabilirisiniz. Hemoroid bitkisel tedavi yöntemleri hakkında sitemizde yazan diğer makaleleri okuyabilirsiniz.

Uzman Desteği Alın

Comments are closed.