basur-mayasıl-hemoroid
Hemoroid Tedavisinde Bitkisel İlaçlar
24 Şubat 2017
Hemoroid İlacı
Hemoroid Ağrısına Ne İyi Gelir
14 Haziran 2017

Hemoroide İyi Gelen Bitkiler

Uzman Desteği Alın

Hemoroide İyi Gelen Bitkiler

Hemoroide İyi Gelen Bitkiler, hemoroid ağrısına ne iyi gelir, hemoroide kesin çözüm. Hemoroide İyi Gelen Bitkiler hakkında yazılmış makale.

Hemoroide İyi Gelen Bitkiler hakkında yazılmış bilgi amaçlı makaleyi okumaktasınız. Bu makalede yer alan bilgiler kaynak gösterilerek sitemizde yer almaktadır. Önemli olan bu bitkiler ile hazırlanmış kürleri kullanmaktır. Bu sayede tedavi kısa sürede ve etkili olacaktır.

Hemoroid Tedavisinde Kullanılan Bitkiler

Bu bitkiler kaynak gösterilerek sitemizde yer almaktadır. Bu bitkiler tek başına değil kür olarak kullanılmaları bizce daha etkili olacaktır.

At Kestanesi

Özellikle krem, merhem, tentür, jel kıvamına getirilerek cilde sürülerek kullanımında, cildin sivilcesiz, pürüzsüz bir görünüm almasına faydalıdır. Varis olan bölgelere sürüldüğünde varisin öncelikle ağrılarının geçmesinde akabinde görüntü olarak ortadan kalkmasına da faydalıdır. Antioksidan yönüyle damar hastalıklarına, hemoroit rahatsızlığına (basur), ödemlerin yok olmasına fayda sağlar. (kaynak : saglik im)

Meşe Palamudu

Mikrop öldürücü ve kanama durdurucu etkisinden dolayı açık yaraların sarılmasında. Damarlar üzerindeki yatıştırıcı etkisinden dolayı basur gibi rahatsızlıklarda kullanılır. (kaynak : sagliksifa com)

Günlük

Antiseptik olmasından dolayı yaralarda etkili. (kaynak : medikaltedavi com)

Acı Kök

Sivilce, çıban, basur gibi ciltle ilgili rahatsızlıkları giderir, kan temizleyici olarak kullanılır. (kaynak : bilgilersitesi com)

Sarı Sabır

Cilde, kırışıklıklara, yaralara ve basura faydalıdır. (kaynak : saglikvakti com)

Halile

Sindirim sistemini düzenler. Damarı büzücü etkisi bulunur. Yaraların hızla iyileşmesi sağlar. (kaynak : faydalari com)

Arpa

Arpa çözünmez diyet lifin zengin bir kaynağıdır. Yemeğinizde bulunan kaba yem miktarını arttırır bu da dışkıyı yumuşatır ve hacmini arttırır. Bu nedenle arpa tüketimi sindirim sağlığını geliştirir, kolon kanseri ve hemoroid riskini azaltır. (kaynak : bilgiustam com)

Sinirli Yaprak Otu

Deri kaşıntılarına iyi gelir. Araştırmalar sonucu bakteriler üzerine olan antibiyotik etkisi ispatlanmıştır. Uzmanlar her türlü yarayı, hatta yıllardır kapanmamış yaraları dahi kapatabilmekte olduğu belirtmektedirler. (kaynak : saglikvakti com)

Meşe Mazısı

Hafif kan dindirici ve mikrop öldürücü etkileri de vardır. Bu şekilde özellikle pamuk mazısı denilen bir tür yaraların üstüne sarılır. (kaynak : rizegazete com)

Üzerlik

Basur problemlerine karşı faydalıdır. (kaynak : bitkicenter com)

Pırasa Tohumu

Kabızlığı giderir. Basur memeleri için faydalıdır. (kaynak : sifaverenbitkiler com)

Civelek Otu

Damarları daraltarak kanamayı durdurucu etkisi vardır. İç ve dış kanamaları durdurmakta oldukça faydalıdır. (kaynak : dogadansifaya blogspot com tr)

Civan Perçemi

Dolaşım sistemine fayda sağlar. Kan damarlarına iyi gelir. (kaynak : sifalibitkitedavisi com)

Tıbbi Papatya

Basura faydalıdır. (kaynak : sabah com tr)
Hemoroide İyi Gelen Bitkiler hakkında yazılmış makaleyi okudunuz. Hemoroide İyi Gelen Bitkiler hakkında detaylı bilgi için bize ulaşabilirisiniz. Hemoroid bitkisel tedavi yöntemleri hakkında sitemizde yazan diğer makaleleri okuyabilirsiniz.

Uzman Desteği Alın

Comments are closed.